10 skutecznych sposobów na efektowne ogrodzenie domu

Ludzie chcą, aby ich przydomowe ogrodzenia znakomicie się prezentowały. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak taki efekt osiągnąć. Tymczasem pomysłów i patentów znanych w świecie budowlanym jest naprawdę wiele. Najpierw pomysł najprostszy. Po pierwsze – siatka ogrodowa. Zwyczajna i tania, aczkolwiek porządnie wykonana i wzbogacona na przykład maskownicami ozdobnymi.

Może prezentować się bardzo estetycznie i być trwałym rozwiązaniem. Po drugie – ogrodzenia z paneli. Krok dalej w stosunku do siatki. Tu zyskujemy większą wytrzymałość ogrodzenia, również można je spokojnie upiększać za pomocą maskownic. Trzecia opcja – ogrodzenia dekoracyjne, oferowane w formie gotowych zestawów. Świetny zamiennik dla kosztownych ogrodzeń kutych.

Bardzo ładnie wyglądają, są też wytrzymałe, a szeroki zakres wzorów ułatwia wybór pod kątem własnych preferencji. Czwartym rozwiązaniem są ogrodzenia kute, zwykle wykonywane na zamówienie przez zakład kowalski. To jedna z najdroższych opcji, na którą pozwalają sobie najzamożniejsi konsumenci. Po piąte – ogrodzenie murowane. Również nie jest tanie, ale wygląda ładnie i jest solidne. Zaraz za nim mamy szóstą opcję pośrednią, a więc ogrodzenie łączące cechy murowanego oraz kutego.

Siódmym pomysłem na efektowne ogrodzenie jest tradycyjne drewno. Tu opcji jest wiele. Deski powinny być odpowiednio zaimpregnowane, aby były odporne na czynniki atmosferyczne. Można je osadzić na bazie metalowych paneli ogrodowych, by całość była solidniejsza. Po ósme – żywopłot. Także klasyka.

Ładnie przycięte, zadbane i gęste krzaczki mogą kapitalnie ogrodzić posesję. Dziewiątym rozwiązaniem są ogrodzenia betonowe – mniej eleganckie niż murowane z cegieł, ale bardzo wytrzymałe. Propozycja numer 10 to ogrodzenie kamienne – spoiwem dla naturalnych kamieni jest z reguły zaprawa murarska.