Jak utrzymać kostkę granitową w dobrym stanie?

Wśród typów nawierzchni, na jakie decydują się konsumenci pojawia się wiele materiałów. Najtańsze kostki brukowe są wykonane z syntetycznych mieszanek lub zawierają one pewne ilości surowców naturalnych, którym towarzyszą rozmaite syntetyki. Dużą zaletą takich kostek jest zadowalający stosunek jakości do ceny, przy ciekawym efekcie estetycznym. Rozwiązania tego typu potrafią prezentować się całkiem ładnie, co na pewno sprawia, że decyduje się na nie spora grupa nabywców. Jednak są też opcje droższe, które zapewniają jeszcze lepsze rezultaty po położeniu kostki. Dużym uznaniem cieszą się kostki z granitu. Wykonane bardzo solidnie, z naturalnego materiału o bardzo wysokim stopniu odporności na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Granit zalicza się do najbardziej trwałych kamieni.

Jest na szeroką skalę stosowany między innymi przy wyrobie nagrobków. Tak naprawdę nie traci nigdy swojego doskonałego wyglądu, co nie oznacza, że o kostkę granitową nie należy dbać. Czynności jakie w tym zakresie można wykonać są typowe. Bieżące zamiatanie to podstawa. Oprócz tego należy również usuwać pojawiające się z czasem porosty oraz mchy. Tu doskonale sprawdzą się myjki ciśnieniowe, które likwidują skutecznie takie niepożądane elementy. Ponieważ kostka z granitu jest odporna na promieniowanie UV, nie będzie ulegać erozji pod wpływem zmiennych czynników pogodowych. Jest jednak narażona na plamy, na przykład z oleju.

Te należy usuwać za pomocą odpowiednich środków chemicznych, ponieważ myjki ciśnieniowe w praktyce jedynie zwiększają powierzchnię takich zabrudzeń.